Na sygnale

Diler narkotyków trafił zakratki

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mieszkańca gminy Osielsko mającego związek z przestępczością narkotykową. W zajmowanym przez niego pokoju policjanci zabezpieczyli woreczki z amfetaminą, marihuaną oraz MDMA o łącznej wadze ponad 250 gramów. Teraz mężczyzna najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do jego zatrzymania doszło w miniony wtorek (10.08.2021). Wówczas policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny na terenie gminy Osielsko. Gdy tam dotarli zobaczyli jak podejrzewany wyjeżdża samochodem ze swojej posesji. Chwilę później zatrzymali go do kontroli. Policjanci od razu zwrócili uwagę na nerwowe zachowanie 30-latka. Funkcjonariusze po przedstawieniu powodu kontroli przystąpili do przeszukania auta. Pod siedzeniem kierowcy, w paczce po papierosach, ujawnili woreczek strunowy z suszem roślinnym.

Następnie skierowali swoje kroki do miejsca zamieszkania 30-latka. W pokoju zajmowanym przez mężczyznę policjanci ujawnili woreczki strunowe z zawartością różnych substancji. Przeprowadzone wstępne badania zabezpieczonych środków wykazały, że to łącznie ponad 250 gramów amfetaminy, marihuany i MDMA. Policjanci zabezpieczyli te substancje i przekazali je do laboratorium kryminalistycznego. Ponadto w tym samym miejscu policjanci znaleźli jeszcze 3 wagi elektroniczne, woreczki foliowe oraz pieniądze. Przedmioty te są również dowodami w sprawie.

Bydgoszczanin usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator, po przesłuchaniu bydgoszczanina i zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym, skierował wniosek do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego. Sędzia po jego rozpatrzeniu aresztował 30-latka na 3 miesiące.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker