Na sygnale

Akcja SPEED na ulicach Bydgoszczy

Za przekroczenie w mieście prędkości o 50km/h możesz stracić prawo jazdy

Dzisiaj (20.12) policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”.  Policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W Bydgoszczy na drogach jeżdżą funkcjonariusze grupy SPEED.

To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2019 r. doprowadziła do śmierci 726 osób. Co istotne, jest ona groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było znaczne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Z czasem jednak kierowcy przestali zwracać szczególną uwagę na ten przepis.

Stąd konieczność wkroczenia do działań grup „SPEED”. Dziś policjantów w tych grup można spotkać m.in. na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Uprzedzamy, bo chyba nikt nie chciałby stracić prawa jazdy dosłownie przed świętami – informuje mł. insp. Monika Chlebicz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker