Na sygnale

Akcja SPEED na ulicach Bydgoszczy

Za przekroczenie w mieście prędkości o 50km/h możesz stracić prawo jazdy

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Dzisiaj (20.12) policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania pn. „Prędkość”.  Policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. W Bydgoszczy na drogach jeżdżą funkcjonariusze grupy SPEED.

To właśnie nadmierna prędkość towarzysząca wypadkom drogowym w 2019 r. doprowadziła do śmierci 726 osób. Co istotne, jest ona groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. W przypadku potrąceń pieszych, nawet nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Na początku wejścia w życie tej regulacji zauważalne było znaczne zmniejszenie prędkości pojazdów w Polsce. Z czasem jednak kierowcy przestali zwracać szczególną uwagę na ten przepis.

Stąd konieczność wkroczenia do działań grup „SPEED”. Dziś policjantów w tych grup można spotkać m.in. na drogach Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego. Uprzedzamy, bo chyba nikt nie chciałby stracić prawa jazdy dosłownie przed świętami – informuje mł. insp. Monika Chlebicz.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker