Na sygnale

Ukradł gruszki warte 50 zł. Chciał wręczyć dla policjantów 150 zł. łapówki

Do 10 lat więzienia grozi kierowcy za próbę wręczenia łapówki policjantom

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi za próbę wręczenia łapówki policjantom. Podejrzany opowie też za znieważenie mundurowych.  Kiedy zorientował się, próba przekupstwa spełzła na niczym, zaczął obrzucać funkcjonariuszy wulgaryzmami.

W miniony dyżurny nakielskiej komendy otrzymał zgłoszenie od właściciela sadu w Rościminie o ujęciu mężczyzny, który ukradł owoce. Kiedy na miejsce dojechali „patrolowcy” z Mroczy, w rozmowie ze zgłaszającym dowiedzieli się, że wskazany 60-latek ukradł gruszki warte 60 złotych i próbował odjechać z miejsca. Zgłaszający pojechał za autem, którym oddalił się złodziej i go ujął. Skradzione owoce wróciły do właściciela.  Sprawca kradzieży został ukarany mandatem.

 Pierwsze badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Kierowca wyciągnął z portfela 150 złotych i oświadczył „puścicie mnie i nie było tematu”. Wtedy mundurowi powiadomili 60-latka, że próba wręczenia łapówki w zamian za odstąpienie od czynności jest przestępstwem. Kiedy dotarło do kierowcy, że nie uda mu się przekupstwem załatwić sprawy, zaczął obrzucać mundurowych wulgaryzmami, znieważając ich.

-Zachowanie 60-latka oceni sąd. A zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker