Na sygnale

„Odbieraczka” została aresztowana kiedy odbierała pieniądze w Starym Fordonie

Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia

Na 3 miesiące do aresztu trafiła 38-latka, która w przestępczym procederze oszustw na wnuczka pełniła rolę tzw. odbieraka. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, po tym jak odebrała właśnie pieniądze i kosztowności. Ofiarą oszustki padła 88-letnia mieszkanka Starego Fordonu która uwierzyła w zmyśloną historię. Podejrzanej grozi do 8 lat więzienia.
 

Kryminalni z KW w Bydgoszczy nie ustają w rozpracowywaniu zorganizowanych grup trudniących się oszustwami na tzw. wnuczka czy policjanta. Ustalono, że zamieszana w ten proceder może być 38-letnia mieszkanka Bydgoszczy. Z ustaleń policjantów wynikało, że trudni się ona głównie odbieraniem pieniędzy od pokrzywdzonych, którzy uwierzyli w zmyślone historie opowiedziane przez telefonujących wcześniej oszustów.


Kryminalni uzyskali informację, że podejrzewana zamierza przejąć gotówkę od mieszkającej w Starym Fordonie  88-latki. W ustalonych godzinach policjanci zorganizowali na jednej z ulic zasadzkę. 38-latka została zatrzymana na gorącym uczynku w chwili, gdy wychodziła z klatki bloku, gdzie mieszkała pokrzywdzona seniorka. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niej dwie koperty: jedną z ponad czterema tysiącami gotówki, drugą z różnego rodzaju złotymi kosztownościami. Zatrzymana trafiła do policyjnego aresztu.
Decyzją sądu kobieta trafiła tymczasowo za kraty na 3 miesiące. Za oszustwa, o które podejrzana jest 38-latka kodeks karny przewiduje do 8 lat więzienia – informuje Kamila Ogonowska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker