Na sygnale

Bydgoszcz. Policjanci uratowali kolejne ludzkie życie

Dzięki szybkiej reakcji policjanci z bydgoskich Wyżyn, wspólnie z ratownikami medycznymi, przywrócili czynności życiowe mężczyźnie. 57-latek leżał na chodniku, nie dając oznak życia. Dzięki przeprowadzonej wspólnie przez sierż. szt. Łukasza Szczerba i st. sierż. Jacka Żabińskiego oraz ratowników medycznych resuscytacji mężczyzna żyje.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia świadków że na ulicy Wojska Polskiego leży mężczyzna , który nie oddycha. Prawdopodobnie nie żyje i potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Natychmiast we wskazane miejsce został skierowany patrol z bydgoskich Wyżyn. W tym samym momencie na miejsce przyjechała karetka pogotowia. Zarówno policjanci jak i ratownicy medyczni przystąpili do ratowania mężczyzny. W uzgodnieniu z załogą pogotowia policjanci rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową. Ratownicy w tym czasie intubowali mężczyznę udrażniając jego drogi oddechowe. Podawali też środki farmakologiczne i przez cały czas monitorowali jego czynności życiowe na przystosowanych do tego urządzeniach.

Po trwającej około 30 minut resuscytacji udało się przywrócić czynności życiowe 57-latkowi, który natychmiast został przewieziony do szpitala. Zdecydowane i natychmiastowe działanie policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego komisariatu na bydgoskich Wyżynach, ratowników medycznych oraz świadków, którzy powiadomili o sytuacji, pozwoliły szybko dotrzeć do mężczyzny i podjąć czynności. Natychmiast podjęta przez sierż. szt. Łukasza Szczerba i st. sierż. Jacka Żabińskiego reakcja i udzielona pomoc doprowadziły do uratowania ludzkiego życia.Podziękowania należą się świadkom, którzy widząc sytuację zareagowali i powiadomili policję– informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker