Na sygnale

Zuchwały włamywacz wpadł już w ręce policjantów

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali 32-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna chciał okraść mieszkanie przy ul. Czeskiej w Bydgoszczy. Przepłoszyła go sąsiadka dozorująca lokal. Kobieta szybko zaalarmowała funkcjonariuszy. Podejrzany wpadł w ich ręce krótko po zgłoszeniu. Grozi mu do 10 lat więzienia

 Z relacji zgłaszającej wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Czeskiej  doszło do włamania. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającą. Okazała się nią być sąsiadka, która doglądała mieszkanie pod nieobecność właścicieli. Kobieta miała klucze do mieszkania. Przed godziną 11:00 postanowiła je sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Próbując wejść do mieszkania nie mogła włożyć klucza do zamka. Następnie chwyciła za klamkę. Wówczas z mieszkania, bez słowa, wyszedł mężczyzna i wszedł do windy.

-Mundurowi stwierdzili uszkodzenia zamka oraz framugi drzwi. Ustalili też rysopis sprawcy. Funkcjonariusze zaczęli sprawdzać okoliczne ulice. Chwilę później przy jednym z bloków na ulicy Czeskiej zauważyli 32-letniego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Policjanci zatrzymali go. Szybko okazało się, że to on stoi za włamaniem do mieszkania.  Podejrzany działał w warunkach tzw. recydywy, w związku z czym może spodziewać się surowszej kary.  – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker