Na sygnale

Na Zalewie Koronowskim policyjni „wodniacy” ratowali załogę katamarana

Na skrzynkę mailową policji wpłynęły podziękowania od załogi katamarana

W minioną sobotę policyjni „wodniacy” pomogli załodze katamarana. Nagły i silny podmuch wiatru spowodował, że ten się wywrócił. Na skrzynkę mailową policji wpłynęły podziękowania od załogi katamarana, której policjanci pomogli go postawić i bezpiecznie dopłynąć do brzegu.

Podziękowania dla sympatycznych, uczynnych i bardzo zorganizowanych policjantów nad Zalewem Koronowskim, którzy pomagali postawić katamaran po wywrotce w sobotę 04.07.2020. Wdzięczna załoga katamarana. Tak trzymać. Wspaniali funkcjonariusze. (…).”

W minioną sobotę (04.07.2020) bydgoscy „wodniacy” pomagali załodze katamarana. Wodniacy nie zdążyli właściwie zbalansować łodzi, gdy pojawiły się silne podmuchy wiatru. Efektem tego było wywrócenie się jednostki pływającej. Policjanci natychmiast podpłynęli i pomogli ją postawić, po czym wejść wczasowiczom na jacht. Po zakończeniu działań policjanci udzielili załodze katamarana instruktażu, po czym asekurowali, by bezpiecznie dotarła do brzegu. Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszystkie osoby nim płynące miały założone kapoki. To pomogło w sprawnym przeprowadzeniu akcji i jednocześnie zapewniło bezpieczeństwo załodze.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, ale też mogąca szybko zmienić się pogoda – informuje podkom. Lidia Kowalska.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker