Na sygnale

„Zdolna”24 latka wyłudziła aż 111 pożyczek internetowych

Policjanci z Golubia-Dobrzynia przedstawili 111 zarzutów 24-latce podejrzanej o szereg oszustw i wyłudzeń pożyczek internetowych. Sprawczyni, posługując się danymi osobowymi swojego wuja, oszukała trzynaście firm pożyczkowych na kilkanaście tysięcy złotych. Może jej grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Do Komendy Policji w Golubiu-Dobrzyniu zgłosił się mężczyzna, który poinformował policjantów, że chcąc wziąć kredyt otrzymał negatywną odpowiedź z informacją, że ma już zaciągnięte kredyty których nie spłaca. Sęk w tym że on nigdy takowych nie brał. Kryminalni  ustalili, że podejrzewaną o wyłudzenie pożyczek jest 24-letnia kobieta która ma na swoim koncie  łącznie aż 111 tego typu przestępstw.

Podejrzana, wykorzystując  dane osobowe swojego wuja, doprowadziła do zawarcia 8 umów pożyczek.Poza tym  103 razy usiłowała doprowadzić do zawarcia tego typu umów. Kobieta posługując się cudzymi danymi, chcąc osiągnąć korzyść materialną, oszukała łącznie 13 firm sektora finansowego.  Sprawczyni będąc w posiadaniu danych osobowych wuja, drogą elektroniczną zawierała umowy o pożyczki, których później nie spłacała. Uzyskane w ten sposób środki finansowe  przeznaczała je na swoje bieżące wydatki. Swoim procederem spowodowała straty w wysokości siedemnastu tysięcy złotych –informuje podkom. Jolanta Zapaśnik-Wysocka.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker