Na sygnale

Oszuści działali na szkodę starszych osób. Podawali się za dalekich członków rodziny

Oszukiwali seniorów, że są dawno niewidzianymi członkami rodziny

W ręce policjantów z bydgoskich Wyżyn trafiły trzy osoby mające związek z oszustwami na szkodę starszych osób. Sposobem oszukiwania seniorów było udawanie dawno niewidzianego członka rodziny. Zatrzymana kobieta trafiła na 2 miesiące do aresztu, natomiast jej dwaj kompani zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od mieszkańca Wyżyn, który twierdził, że pojawiła się u niego kobieta, przekonując go, że jest członkiem jego dalszej rodziny. Prowadząc z seniorem rozmowę, robiła to w taki sposób, by uwiarygodnić swoją historię, a jednocześnie wyciągnąć jak najwięcej informacji. Dodatkowo na początku spotkania wręczała drobny upominek, by tym sposobem również odsunąć jakiekolwiek podejrzenia o złe intencje. Twierdziła także, że ma dużo pieniędzy, ale w dolarach amerykańskich i chcąc zacząć nimi dysponować chciała u seniora wymienić je na złotówki. Ten przekonany, że faktycznie ma do czynienia z dawno niewidzianym członkiem rodziny, przyniósł posiadane pieniądze, by pomóc i je wymienić. Jednak nie zorientował się przed wyjściem kobiety, że zniknęły pieniądze w obu walutach. Ponadto kobieta poczuła się na tyle pewnie, że postanowiła dalej korzystać z dobrego serca seniora i umówiła się z nim na następny dzień, by ten wypłacił dla niej 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia ta informacja trafia do policjantów z komisariatu na Wyżynach. Wszystko dlatego, że mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Przeprowadzone przez policjantów działania pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku kobietę, która poprzedniego dnia wkradła się w łaski bydgoszczanina po to, by następnego dnia przyjść po odbiór pieniędzy. Miało to miejsce przed jednym z banków w centrum miasta. Jednak zanim do tego doszło kryminalni ustalili, że ta nie działa sama. Pomagali jej dwaj mężczyźni, którzy kontrolowali czy senior przyszedł do banku i wypłacił pieniądze. Kiedy pokrzywdzony wyszedł z placówki i zobaczył kobietę zmierzającą po odbiór gotówki, natychmiast wkroczyli policjanci i nie dopuścili do kolejnego oszustwa, a jednocześnie zatrzymali wszystkie osoby mające jakikolwiek związek z tym przestępstwem.

Szybko okazało się również, że kobieta dopuściła się kolejnych tego rodzaju przestępstw na terenie Bydgoszczy. Usłyszała łącznie 3 zarzuty dotyczące oszustw lub ich usiłowania, a w jednym przypadku kradzieży. Natomiast jej kompanii odpowiedzą za usiłowanie oszustwa. 58-latka została przez sąd aresztowana na 2 miesiące, natomiast jej 52 i 39-letni koledzy objęto policyjnym dozorem. Wszyscy są mieszkańcami Wejherowa. Jednak już teraz policjanci są przekonani, że zatrzymane osoby mają więcej czynów na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy -informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker