Na sygnale

Oszuści działali na szkodę starszych osób. Podawali się za dalekich członków rodziny

Oszukiwali seniorów, że są dawno niewidzianymi członkami rodziny

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W ręce policjantów z bydgoskich Wyżyn trafiły trzy osoby mające związek z oszustwami na szkodę starszych osób. Sposobem oszukiwania seniorów było udawanie dawno niewidzianego członka rodziny. Zatrzymana kobieta trafiła na 2 miesiące do aresztu, natomiast jej dwaj kompani zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia otrzymanego od mieszkańca Wyżyn, który twierdził, że pojawiła się u niego kobieta, przekonując go, że jest członkiem jego dalszej rodziny. Prowadząc z seniorem rozmowę, robiła to w taki sposób, by uwiarygodnić swoją historię, a jednocześnie wyciągnąć jak najwięcej informacji. Dodatkowo na początku spotkania wręczała drobny upominek, by tym sposobem również odsunąć jakiekolwiek podejrzenia o złe intencje. Twierdziła także, że ma dużo pieniędzy, ale w dolarach amerykańskich i chcąc zacząć nimi dysponować chciała u seniora wymienić je na złotówki. Ten przekonany, że faktycznie ma do czynienia z dawno niewidzianym członkiem rodziny, przyniósł posiadane pieniądze, by pomóc i je wymienić. Jednak nie zorientował się przed wyjściem kobiety, że zniknęły pieniądze w obu walutach. Ponadto kobieta poczuła się na tyle pewnie, że postanowiła dalej korzystać z dobrego serca seniora i umówiła się z nim na następny dzień, by ten wypłacił dla niej 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia ta informacja trafia do policjantów z komisariatu na Wyżynach. Wszystko dlatego, że mężczyzna zorientował się, że został oszukany. Przeprowadzone przez policjantów działania pozwoliły zatrzymać na gorącym uczynku kobietę, która poprzedniego dnia wkradła się w łaski bydgoszczanina po to, by następnego dnia przyjść po odbiór pieniędzy. Miało to miejsce przed jednym z banków w centrum miasta. Jednak zanim do tego doszło kryminalni ustalili, że ta nie działa sama. Pomagali jej dwaj mężczyźni, którzy kontrolowali czy senior przyszedł do banku i wypłacił pieniądze. Kiedy pokrzywdzony wyszedł z placówki i zobaczył kobietę zmierzającą po odbiór gotówki, natychmiast wkroczyli policjanci i nie dopuścili do kolejnego oszustwa, a jednocześnie zatrzymali wszystkie osoby mające jakikolwiek związek z tym przestępstwem.

Szybko okazało się również, że kobieta dopuściła się kolejnych tego rodzaju przestępstw na terenie Bydgoszczy. Usłyszała łącznie 3 zarzuty dotyczące oszustw lub ich usiłowania, a w jednym przypadku kradzieży. Natomiast jej kompanii odpowiedzą za usiłowanie oszustwa. 58-latka została przez sąd aresztowana na 2 miesiące, natomiast jej 52 i 39-letni koledzy objęto policyjnym dozorem. Wszyscy są mieszkańcami Wejherowa. Jednak już teraz policjanci są przekonani, że zatrzymane osoby mają więcej czynów na swoim koncie. Sprawa ma charakter rozwojowy -informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker