Na sygnale

32-latek odgrażał się mieszkańcom podpaleniem bloku

Za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem

Policjanci z bydgoskiego Błonia zatrzymali 32-latka, który odgrażał się mieszkańcom podpaleniem bloku. Mężczyzna był bardzo dobrze znany policjantom. Podejrzany odpowie za pięć przestępstw głównie dotyczących gróźb karalnych. Sąd aresztował go na dwa miesiące.  

Problem z jednym z mieszkańców osiedla Błonie był dobrze znany miejscowym policjantom. Mowa o 32-latku, który od kliku lat uprzykrzał życie sąsiadom, a także rodzicom. Mieszkańcy bloku, w którym mieszkał, wielokrotnie zgłaszali interwencje w związku z jego zachowaniem. Głównie dotyczyły zakłócenia spokoju i porządku publicznego.

Z tego też tytułu funkcjonariusze w ubiegłym roku skierowali kilka wniosków o ukaranie do sądu. Mężczyzna uszkodził też klatkę schodową oraz drzwi sąsiadów malując na nich sprayem męskie genitalia. W tym przypadku również został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Zdarzyło się też, że fekaliami zanieczyścił sąsiadom wejście do mieszkania.

Na tym jednak nie przestawał. Pod koniec lipca policjanci z bydgoskiego Błonia przyjęli pierwsze zawiadomienia dotyczące przestępstw. 32-latek odgrażał się sąsiadom. Znęcał się również nad swoją matką. W ubiegłym roku policjanci interweniowali wobec niego wiele razy.

-Finał jego wybryków miał miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13.01.2020). Tej nocy mężczyzna zaczął krzyczeć, że podpali blok. W momencie, gdy policjanci wyczuli zapach dymu postanowili siłowo wejść do mieszkania. Po wyważeniu drzwi zatrzymali agresywnego 32-latka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.  Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 32-latka na najbliższe dwa miesiące – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker