Na sygnale

Policjantem jest się zawsze…nie tylko na służbie

Naczelnik Wydziału z bydgoskiej KW  w drodze do pracy zatrzymał pijanego kierowcę. 41-letni kierujący VW miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Ponadto  nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wojska Polskiego. Policjant z bydgoskiej komendy jadąc do pracy zauważył VW Passata który wykonywał dziwne manewry.

Kierowca VW zmieniał pasy bez sygnalizowania.  Najeżdżał kołem na krawężniki i nie miał włączonych świateł mijania. Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Ponadto, przewoził trzech pasażerów.

Na skrzyżowaniu z ulicą Ujejskiego funkcjonariusz postanowił sprawdzić kierowcę. Podczas rozmowy z kierowcą wyczuł od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusz natychmiast wyjął mu ze stacyjki kluczyki. Następnie wyciągnął kierowcę  z auta i  założył mu kajdanki. Na komisariacie  badanie alkomatem wykazało, że 41-latek miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Za te przestępstwa grozi wysoka grzywna, a także kara pozbawienia wolności do lat 2 – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker