Na sygnale

Na drogi wyjadą nieoznakowane BMW z videorejestratorami z grupy „SPEED”

W naszym województwie już od jutra działać zacznie policyjna grupa "SPEED".

 Policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!  We wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

-O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono – informuje podinsp. Monika Chlebicz,Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

 

Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół „SPEED” funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:

– trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,               

– po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,

– dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

 

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker