Na sygnale

Kryminalni zatrzymali dwóch bydgoszczan podejrzanych o kradzieże samochodów

Sąd aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące

Kryminalni zatrzymali dwóch bydgoszczan w wieku 46 i 49 lat. Obaj są  podejrzani o kradzieże samochodów. Starszy został przyłapany, gdy prowadził skradzioną chwilę wcześniej w Chojnicach MAZDĘ. Kilka ulic dalej wpadł jego młodszy kompan. Obaj zostali aresztowani na trzy miesiące

 Z ich wiedzy policjantów wynikało, że na terenie województwa może dojść do kradzieży pojazdu przez dwóch bydgoszczan. Trop doprowadził  do Chojnic.Tam, około godziny 2:40 policjanci zauważyli pojazd marki Mazda. Za kierownicą tego samochodu siedział typowany przez nich bydgoszczanin.  Dwa radiowozy z włączonymi światłami błyskowymi i dźwiękowymi zblokowały kierunek przejazdu Mazdy. Natomiast trzeci radiowóz jechał za nim blokując ewentualną drogę ucieczki. Mazda zatrzymała się przed blokadą.

W momencie, gdy funkcjonariusze próbowali podejść do kierowcy, ten włączył wsteczny bieg. Uderzył w stojący za nim radiowóz.  W związku z tym jeden z funkcjonariuszy oddał strzał z broni służbowej w oponę Mazdy, Siedzący za kierownicą auta mężczyzna został natychmiast  zatrzymany. Policjanci w aucie znaleźli sprzęt elektroniczny służący do zagłuszania sygnału GPS, a także do uruchamiania pojazdu. Co więcej, zatrzymany miał przy sobie różne klucze i tzw. łamak do otwierania auta. Kryminalni pojechali szukać jego 46-letniego  wspólnika. Namierzyli go w aucie marki Renault. W bagażniku auta pod tapicerką znaleźli klucze serwisowe od różnych marek samochodów. Obaj zostali przewiezieni do Bydgoszczy i osadzeni w policyjnym areszcie.

. Ze zgromadzonego materiału wynika, że podejrzani na początku sierpnia obaj rabusie próbowali ukraść z Błonia auto marki Ford Edge. Nie udało im się z uwagi na załączony alarm. Co więcej, 49-latek odpowie dodatkowo za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Sprawa ma charakter rozwojowy.  Nie wykluczone, że lista zarzutów dla aresztowanych może się wydłużyć – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker