Na sygnale

Dzielna kobieta zabrała pijanemu kierowcy VW Golfa kluczyki i wezwała policjantów

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności

Pijani kierowcy na drodze stanowią zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko swojego ale i innych użytkowników dróg. Obywatelską postawą wykazała się mieszkanka Jabłonowa Pomorskiego, które zabrała kluczyki od VW Golfa pijanemu  67-letniemu kierowcy i powiadomiła policjantów.
Do brodnickiego dyżurnego wpłynęło zgłoszenie, że pod jednym ze sklepów w Jabłonowie Pomorskiem kobieta ujęła nietrzeźwego kierującego.  W rozmowie ze zgłaszającą funkcjonariusze ustalili, że kobieta usłyszała huk, po czym wyszła z budynku sprawdzić co się stało.

-Okazało się, że pod sklep na jednej z ulic Jabłonowa, podjechał  VW Golf.  Kobieta zabrała pijanemu kierowcy kluczyki od samochodu i wezwała na miejsce patrol. Okazało się, że 67-latek ma ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.   Chwilę wcześniej uderzył w znak drogowy. Mężczyzna został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna straci również uprawnienia do kierowania pojazdami -informuje asp. szt.  Agnieszka Łukaszewska,Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brodnicy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker