Na sygnale

W Ameryczce na DW 247 doszło do zderzenia ciężarowego MAN-a z Peugeotem

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W czwartek ok. godz. 19:20, w miejscowości Ameryczka, 24-latek kierujący ciężarowym MAN-em wymusił pierwszeństwo na prawidłowo jadącym kierowcy Peugeota. Okazało się, że 24-latek, który prowadził MAN-a nie posiadał uprawnień na pojazd, którym kierował. Jego prawo jazdy kategorii B nie zezwala na prowadzenie „ciężarówek”.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj (7.03.19) około 19.20 w miejscowości Ameryczka gm. Szubin. Na miejsce wypadku zostały zadysponowane wszystkie służby ratunkowe.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wyjaśniających okoliczności wypadku wynika, że kierujący MAN-em wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusił pierwszeństwo przejazdu. Zderzył się z jadącym trasą W 247 osobowym Peugeotem.  

Po zderzeniu aut z obrażeniami ciała do szpitali przetransportowany został kierowca „osobówki” oraz  pasażerka. 24-latek, który kierował MAN-em nie doznał obrażeń. Nie było zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierowców. Kierowca MAN-a manem nie miał uprawnień, aby kierować pojazdem powyżej 3,5t. Posiadane przez niego prawo jazdy kategorii B nie zezwala na prowadzenie „ciężarówek” – informuje.podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią.

Zdjęcia: Maciej Rejment

 

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker