Na sygnale

Za wjazd do lasu w miejscu niedozwolonym kierowcy otrzymali surowe mandaty

W związku z panującą w całym kraju suszą policjanci przeprowadzili działania mające na celu ograniczenie przyczyn powstawania pożarów w lasach. Łącznie wzięło w nich udział sześciu strażników leśnych, dwóch pracowników służby leśnej oraz sześciu policjantów.

W wyniku wspólnych patroli funkcjonariusze ujawnili szereg wykroczeń związanych z bezprawnym korzystaniem z lasu tj. wjazdem do lasu pojazdem silnikowym w miejscu, gdzie jest to niedozwolone, rozniecaniem ognia poza miejscami wyznaczonymi do tego celu w lesie lub na terenie śródleśnym albo w odległości mniejszej niż 100 m od granicy lasu (grillowanie).

Za popełnione wykroczenia kierujący samochodami oraz motocyklami typu cross zostali ukarani mandatami karnymi. W przypadku popełniania czynu mniejszej wagi funkcjonariusze zastosowali pouczenia jednocześnie przeprowadzając z osobami rozmowy na temat bezpieczeństwa i sposobu korzystania z kompleksów leśnych. Podczas działań policjanci zatrzymali także nietrzeźwego motocyklistę. Policja oraz służby Lasów Państwowych apelują o zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas przebywania i korzystania z walorów terenów leśnych mając na uwadze podwyższony stopień zagrożenia pożarowego – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker