Na sygnale

Jeden z napastników używał tzw. tulipana, inny pałki a pozostali pięści oraz nóg.

Pięcioro mężczyzn zaatakowało trójkę plażowiczów. Jeden z nich używał tzw. tulipana czyli rozbitej butelki a drugi pałki. Trzech pozostałych ograniczyło się do użycia własnych pięści oraz nóg. Za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek  wieczorem dyżurny aleksandrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Ostrowąsie na deptaku przy jeziorze kilku „uzbrojonych” w niebezpieczne narzędzia mężczyzn pobiło trzech mężczyzn osób. Sprawcy oddalili się samochodem w nieznanym kierunku. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala.

Policjanci  namierzyli trzech napastników, którzy ukryli się w miejscu zamieszkania jednego z nich.  Pozostałych dwóch zostało zatrzymanych później. Mają od 19 do 25 lat. Wobec najbardziej agresywnego napastnika (25l.), który używał rozbitej butelki sąd zastosował areszt tymczasowy. Sprawca, który posługiwał się pałką będzie stawiał się w komendzie na policyjny dozór. Pozostała trójka po przedstawieniu zarzutów została zwolniona. Agresorom, którzy dopuścili się pobicia z użyciem niebezpiecznych narzędzi grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałym, którym przedstawiono zarzut pobicia do 3 –  informuje  p.o.
Oficer Prasowy Komenda Powiatowa Policji w Aleksandrowie Kujawskim , st. sierż. Magdalena Jóźwiak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker