Na sygnale

Dwie nieletnie w wieku 15 i 16 lat odpowiedzą za uszkodzenia 3 samochodów

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

W Sądzie Rodzinnym i Nieletnich znajdzie finał sprawa dwóch nastolatek 15 i 16  lat. Dziewczynki zniszczyły  3 zaparkowane auta. Dzięki zainteresowaniu i szybkiej reakcji świadka nieletnie zostały zatrzymane tuż po zdarzeniu. Obie odpowiedzą za zniszczenie mienia.

Uszkodzona została klapa bagażnika, urwane lusterko oraz zarysowana cała lewa strona pojazdu. To efekty skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania dwóch nieletnich dziewczyn. Wszystko działo się w sobotnią (08.02.2020) noc około godziny 23.30.

Skierowany patrol na miejscu zastał zgłaszającego, który opisał wygląd dziewczyn, a także miejsce, w które się oddaliły. Policjanci opisane nastolatki zatrzymali na przystanku autobusowym. Jedna z nieletnich na widok patrolu odrzuciła nóż kuchenny. Wszystkie zostały przewiezione do komisariatu, gdzie wezwani zostali ich opiekunowie prawni.

W trakcie czynności okazało się, że uszkodzeń trzech aut dokonały dwie z zatrzymanych nastolatek w wieku 15 i 16 lat. Obie odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich za zniszczenie mienia.

Gratulacje, za godną naśladowania postawę, należą się mężczyźnie, który będąc świadkiem przestępstwa zniszczenia mienia nie wahał się zareagować. Nie tylko zainteresował się tym, co działo się na ulicy, ale również poinformował o zdarzeniu policję, przekazując w jakim kierunku sprawczynie się oddaliły – informuje podkom. Lidia Kowalska Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker