Na sygnale

Policyjny pościg ulicami Bydgoszczy za24-latkiem kierującym motocyklem Kawasaki

Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Policjanci zatrzymali 24-latka, który próbował uniknąć policyjnej kontroli. Mężczyzna najpierw został namierzony, gdy przekroczył prędkość. Następnie uciekał przed patrolem. Na wzniesieniu nie opanował pojazdu i się przewrócił.

Do zdarzenia doszło na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Patrol bydgoskiej „drogówki”, jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważył dwóch motocyklistów, którzy mieli podgięte tablice rejestracyjne w pojazdach uniemożliwiające ich odczytanie. Policjanci zbliżyli się do nich.

Jeden motocyklista przekroczył prędkość o ponad 50 km/h (116/60 km/h). Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący zaczął uciekać. Wjeżdżając na wzniesienie drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy.

Okazało się, że pojazd nie należy do niego. Z relacji 24-latka wynikało, że wziął go z zakładu mechanicznego, w którym pracuje bez zgody właściciela. Kierujący nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, motocykl nie ma ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

24-latkowi przedstawiono zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się podczas jazdy.      

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker