Na sygnale

Policyjny pościg ulicami Bydgoszczy za24-latkiem kierującym motocyklem Kawasaki

Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Policjanci zatrzymali 24-latka, który próbował uniknąć policyjnej kontroli. Mężczyzna najpierw został namierzony, gdy przekroczył prędkość. Następnie uciekał przed patrolem. Na wzniesieniu nie opanował pojazdu i się przewrócił.

Do zdarzenia doszło na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy. Patrol bydgoskiej „drogówki”, jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważył dwóch motocyklistów, którzy mieli podgięte tablice rejestracyjne w pojazdach uniemożliwiające ich odczytanie. Policjanci zbliżyli się do nich.

Jeden motocyklista przekroczył prędkość o ponad 50 km/h (116/60 km/h). Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący zaczął uciekać. Wjeżdżając na wzniesienie drogi stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy.

Okazało się, że pojazd nie należy do niego. Z relacji 24-latka wynikało, że wziął go z zakładu mechanicznego, w którym pracuje bez zgody właściciela. Kierujący nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto, motocykl nie ma ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

24-latkowi przedstawiono zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się podczas jazdy.      

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker