Na sygnale

Rabusie uciekając przed pościgiem policji staranowali na A-1 Fiatem TIPO dwa radiowozy

Policyjna obława na sprawców napadów na sklepy zakończyła się zatrzymaniem mężczyzn podejrzewanych o te przestępstwa. FIATEM TIPO   staranowało bramki na autostradzie i uszkodziło dwa radiowozy. Policjanci nie odnieśli obrażeń. Zatrzymani wkrótce usłyszą zarzuty.

W poniedziałek wieczorem, krótko przed g.19:00, w okolicy miejscowości Turzno (pow. toruński) na autostradzie A-1 policjanci zauważyli Fiata Tipo, który  był wykorzystywany przez sprawców napadów na sklepy: w Żołędowie oraz Brzemionach. W obu przypadkach dwóch zamaskowanych sprawców weszło do sklepów, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali obsługę i zabrali gotówkę oraz papierosy.

Jeszcze w poniedziałek  przed godz. 19:00 w okolicach m. Turzno, na autostradzie A1, policjanci, biorący udział w działaniach, zauważyli Fiata Tipo typowanego do napadów. Niestety, pomimo sygnałów do zatrzymania kierowca nie reagował i zaczął uciekać. Na bramkach autostradowych w m. Lubicz Dolny staranował barierki i kontynuował ucieczkę, doprowadzając do zderzenia z radiowozem.

Ostatecznie uszkodzone zostały dwa radiowozy biorące udział w działaniach, a Fiat dachował. Kierowca tego samochodu i pasażer trafili do szpitala. Policjanci nie doznali obrażeń.41 i 33-latek są zatrzymani. Prawdopodobnie dziś jeszcze zapadną decyzję o ich dalszym losie – informuje mł. insp. Monika Chlebicz, Rzecznik Prasowy, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker