Na sygnale

Na autostradzie A-1 spłonął koń srebrnej medalistki olimpijskiej, Szwedki Sary Algotsson Ostholt.

W miejscowości Nowe Marzy  na A-1 zapalił się w poniedziałek o godz. 5.00  samochód ciężarowy przewożący dwa konie sportowe: „Apertinę” i” Chacco`s Crack”. W ogniu zginął koń srebrnej medalistki olimpijskiej, Szwedki Sary Algotsson Ostholt .  Pojazd zapalił się na jezdni w kierunku Łodzi.  Szwedka zdobyła podczas olimpiady w Londynie w 2012 roku srebrny medal we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.

To wielka strata dla naszego sportu i osobista tragedia jednej z naszych najlepszych zawodniczek. Sara jechała na zawody w Niemczech. W pewnym momencie nad ranem ona i kierowca poczuli zapach spalenizny i zatrzymali się. Palił się tył ciężarówki. Udało im się wyprowadzić tylko jednego, poparzonego konia. Drugi spłonął żywcem – powiedziała na antenie szwedzkiej telewizji SVT rzeczniczka federacji jeździeckiej, Lotta Amnestal.

Dodała, że jeszcze nie wiadomo, który z koni przeżył, ponieważ zawodniczka jest w głębokim szoku i udziela tylko minimalnych informacji. – Osobiście i z wielkim poświęceniem ratowała zwierzęta. Nie odniosła obrażeń, natomiast kierowca, który jest jednocześnie opiekunem koni, jest poparzony” – poinformowała Lotta Amnestal

Informacja opracowana na podstawie Radia PiK

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker