Na sygnale

Bydgoszczanin po pijanemu ukradł OPLA ASTRA i spowodował wypadek

Bydgoszczaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Za kradzież pojazdu, prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu odpowie 64-latek zatrzymany przez nakielskich „patrolowców” w Drążnie. Bydgoszczaninowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony przez mieszkankę, że w ogrodzenie jej posesji wjechało auto, a kierowca oddala się z miejsca. Do Drążna dyżurny skierował nakielskich „patrolowców”. Na drodze dojazdowej mundurowi zauważyli mężczyznę z obrażeniami ciała świadczącymi, że to on mógł być kierowcą rozbitego auta. Szybko potwierdziło się, że tak właśnie było. 64-latek został zatrzymany.

-Wyjaśniając okoliczności zdarzenia policjanci ustalili, że OPEL którym przemieszczał się mężczyzna kilka minut wcześniej zostało skradzione z terenu okolicznej posesji.Kierowca z racji tego, że był pijany trafił do policyjnego aresztu. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów za kradzież auta oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 64-latek odpowie też za spowodowanie zdarzenia drogowego pod wpływem alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podejrzanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Justyna Andrzejewska, Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker