Na sygnale

Bydgoszcz. Zatrzymano grupę zajmującą się włamaniami do domów jednorodzinnych

Grupa zajmująca się włamaniami do domów jednorodzinnych została rozpracowana przez policjantów z KWP w Bydgoszczy i Katowicach. Dwóch podejrzewanych mieszkańców Warszawy zostało zatrzymanych w stolicy, trzeci jest poszukiwany. Sprawcy mogli włamać się do kilkudziesięciu domów na terenie całego kraju.

Do włamań do domów i okazałych willi dochodziło od pewnego czasu, na terenie praktycznie całego kraju. Sprawcy najczęściej sugerując się wyglądem domu decydowali się na rabunek. Najczęściej wchodzili do willi od strony ogrodów, kradnąc pieniądze, biżuterię, a nawet ekskluzywne torebki. Policjanci zatrzymali w Warszawie dwóch mężczyzn.  32 i 38 latek usłyszeli prokuratorskie zarzuty dokonania włamań do dwóch domów w Bydgoszczy i Głogowie, gdzie straty wyniosły ok. 87 tys. złotych oraz usiłowania włamania do domu w Konstantynowie Łódzkim.

-W czasie realizacji policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, a także elektronarzędzia najprawdopodobniej służące do włamań. Zabezpieczono również odzież, obuwie i chusty do maskowania twarzy, w których sprawcy mogli dokonywać przestępstw. Policjanci odzyskali także około 8.000 złotych, w różnej walucie oraz dwa zegarki o szacunkowej wartości 26.000 złotych, prawdopodobnie pochodzące z włamań. Sąd zdecydował o aresztowaniu obu mężczyzn na 2 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, trwają czynności mające na celu zatrzymanie trzeciego, znanego policjantom, sprawcy – informuje podinsp. Monika Chlebicz,Rzecznik Prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker