Na sygnale

Policjanci jak pomoc drogowa…

Szczęście w nieszczęściu miała kierująca Alfy Romeo. W trakcie podróży autostradą A-1 zniszczeniu uległa opona w tylnej osi pojazdu. W tym samym czasie służbę na tym odcinku pełnił patrol ruchu drogowego ze Świecia. Mundurowi pomogli kobiecie nie tylko w kwestii bezpieczeństwa jej i innych uczestników ruchu, ale w samej naprawie.

Autostrada biegnąca przez powiat świecki jest trasą o dużym natężeniu ruchu ciężarówek i osobówek. Często dochodzi do różnego rodzaju awarii aut oraz zdarzeń drogowych. W związku z tym patrole ruchu drogowego bardzo często pełnią tam służbę, podczas której czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących.

Podczas służby na A1 policjanci ruchu drogowego zauważyli, że na pasie awaryjnym w miejscowości Warlubie stoi Alfa Romeo z włączonymi światłami awaryjnymi. Jak się okazało, na tylnej osi osobówki, całkowicie uszkodziła się opona. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo kobiety parkując radiowóz z włączonymi światłami błyskowymi za jej autem, aby poinformować pozostałych użytkowników drogi o obecności auta na poboczu. Po czym pomogli naprawić usterkę. Gdy wszystko było już w porządku funkcjonariusze zadbali o to, aby kierująca mogła bezpiecznie włączyć się do ruchu -informuje podkom. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker