Na sygnale

Wypadek na autostradzie A-1. Zderzyły się dwie ciężarowe SCANIE

Kierujący SCANIĄ najprawdopodobniej zasnął za kierownicą

Policjanci z Włocławka wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś (27.05.2020) nad ranem na autostradzie A-1. W wyniku zderzenia się dwóch ciężarowych  SCANII jeden z kierujących z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Ruch na autostradzie w kierunku Gdańska w okolicy m. Antoniewo wciąż jest utrudniony i odbywa się jednym pasem.

Do zderzenia się dwóch samochodów ciężarowych scania doszło dziś przed godziną 4 na autostradzie A-1 w miejscowości Antoniewo, na 229 km, w kierunku Gdańska. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 66-latek kierujący SCANIĄ najprawdopodobniej zasnął za kierownicą i uderzył w tył stojącej na pasie awaryjnym scanii z naczepą. W chwili uderzenia 20-latek ze stojącego pojazdu przebywał poza samochodem, sprawdzając usterkę swojej ciężarówki.

-W wyniku zderzenia się pojazdów 66-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Autostrada na tym odcinku była zablokowana przez ok 1,5 godziny. Wciąż występują tam utrudnienia i ruch w kierunku Gdańska odbywa się jednym pasem. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku wyjaśni postępowanie prowadzone przez włocławskich mundurowych – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska ,Zespół Komunikacji Społecznej Komenda Miejska Policji we Włocławku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker