Na sygnale

17-latek dla pieniędzy zamordował z premedytacją 78-letnią sąsiadkę z ul. Żmudzkiej

Chłopak zabrał z mieszkania kobiety ok.1000 zł i 200 dolarów

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Kobieta często wspomagała chłopca finansowo. Tym razem nie miała dla niego pieniędzy. To prawdopodobny motyw zabójstwa do jakiego doszło w sobotę bloku przy ul. Żmudzkiej. Chłopak zabrał z mieszkania kobiety ok.1000 zł i 200 dolarów. Pieniądze zaczął wydawać jeszcze tej samej nocy. Sąd aresztował 17-latka na trzy miesiące. Chłopiec był już wcześniej karany. Grozi mu dożywocie.

Jak ustalili policjanci, chłopak przyszedł w sobotni wieczór do swojej 78-letniej sąsiadki. Oboje mieszkali w wieżowcu przy ul. Żmudzkiej. Zwrócił się do niej o pieniądze. Gdy ich nie otrzymał, brutalnie pobił kobietę. Ofiara miała liczne obrażenia głowy, rąk i nóg oraz złamane żebra. Seniorka nie przeżyła ciosów. Jej zwłoki odnalazła córka.

-17-latek został zatrzymany przez policję po kilku godzinach od dokonania morderstwa. Przyznał się przed prokuratorem do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że chodziło mu o pieniądze. Zdenerwował się odmową wydania ich przez pokrzywdzoną – informuje Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły