Na sygnale

17-latek dla pieniędzy zamordował z premedytacją 78-letnią sąsiadkę z ul. Żmudzkiej

Chłopak zabrał z mieszkania kobiety ok.1000 zł i 200 dolarów

Kobieta często wspomagała chłopca finansowo. Tym razem nie miała dla niego pieniędzy. To prawdopodobny motyw zabójstwa do jakiego doszło w sobotę bloku przy ul. Żmudzkiej. Chłopak zabrał z mieszkania kobiety ok.1000 zł i 200 dolarów. Pieniądze zaczął wydawać jeszcze tej samej nocy. Sąd aresztował 17-latka na trzy miesiące. Chłopiec był już wcześniej karany. Grozi mu dożywocie.

Jak ustalili policjanci, chłopak przyszedł w sobotni wieczór do swojej 78-letniej sąsiadki. Oboje mieszkali w wieżowcu przy ul. Żmudzkiej. Zwrócił się do niej o pieniądze. Gdy ich nie otrzymał, brutalnie pobił kobietę. Ofiara miała liczne obrażenia głowy, rąk i nóg oraz złamane żebra. Seniorka nie przeżyła ciosów. Jej zwłoki odnalazła córka.

-17-latek został zatrzymany przez policję po kilku godzinach od dokonania morderstwa. Przyznał się przed prokuratorem do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że chodziło mu o pieniądze. Zdenerwował się odmową wydania ich przez pokrzywdzoną – informuje Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Południe.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker