Na sygnale

Bydgoszcz. Zaatakowali niepełnosprawnego rowerzystę i ukradli mu rower

12 lat pozbawienia wolności grozi dwóm bydgoszczanom, którzy zaatakowali rowerzystę i ukradli mu jednoślad. Dwaj 26-latkowie zostali zatrzymani przez kryminalnych  jeszcze tego samego dnia. Policjanci odzyskali również skradziony rower, który trafił już do właściciela.

W miniony poniedziałek policjanci z Błonia zostali powiadomieni przez świadków o rozboju, do którego doszło na ulicy Kruszwickiej w Bydgoszczy. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawcy zepchnęli z roweru niepełnosprawnego chłopaka i ukradli mu jednoślad. Cykliście pomogli przechodnie informując o całym zajściu policjantów i przekazując rysopis sprawców.

Okazało się, że młody chłopak jechał chodnikiem wzdłuż ulicy Nakielskiej. W pewnym momencie, gdy mijał nieznanych mu mężczyzn, jeden z nich podbiegł do niego.Następnie  zepchnął go z roweru, po czym odjechał jednośladem w nieznanym kierunku. Kiedy pokrzywdzony podnosił się z chodnika został po raz drugi popchnięty w taki sposób, że ponownie upadł na ziemię. Tym razem zrobił to kolega mężczyzny, który zdążył odjechać rowerem.

Całe zajście widzieli świadkowie, którzy natychmiast pomogli pokrzywdzonemu i powiadomili o zdarzeniu policję.  Kryminalni z  Błonia jeszcze tego samego dnia zatrzymali sprawców. W mieszkaniu jednego z nich zabezpieczyli skradziony rower, który trafił już do właściciela. Dwaj 26-latkowie trafili do policyjnego aresztu. Obaj odpowiedzą za rozbój. Za tego typu przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker