Na sygnale

Bydgoszcz. Jechał VW ul. Jagiellońską bez uprawnień, popijając po drodze piwko

Zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, kierowania w stanie nietrzeźwości, kradzieży paliwa oraz kradzieży butów i odzieży ze szkoły usłyszał mieszkaniec Nakła.  Policjanci zatrzymali go bezpośrednio po tym, jak jechał swoim VW pijąc piwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Uwagę policjantów z bydgoskiej „drogówki” zwrócił kierowca VW New Beetle, który jechał ulicą Jagiellońską w Bydgoszczy pijąc piwo. Policjanci od razu zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i używać słów wulgarnych. Okazało się, że nie tylko nietrzeźwy kierował pojazdem (0,7 promila alkoholu w organizmie), ale również ma cofnięte uprawnienia do ich prowadzenia. 36-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania przez patrol mężczyzna twierdził, że nie pierwszy raz jechał pomimo wcześniej spożytego piwa, a do tego bez uprawnień i dalej tak będzie robił.

Na uwagę zasługuje fakt, że mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna wielokrotnie jeździł swoim samochodem mimo cofnięcia uprawnień. Opisując niechlubne poczynania 36–latka wspomnieć należy również jego wyczyn ze szkoły w Kruszynie (gm. Koronowo), gdzie z szatni ukradł dwie pary markowych butów sportowych oraz odzież sportową. Zgromadzony materiał w sprawie trafił do prokuratora. Ten po zapoznaniu się z nim zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker