Na sygnale

Oficjalny komunikat KP Policji w Świeciu w sprawie śmiertelnego wypadku na DK 5

Na DK 5C w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W wyniku zderzenia FORDA z ciężarówką zginął 27-letni kierujący osobowym autem.  Dwoje pozostałych uczestników zdarzenia trafiło do szpitali. Śledztwo prowadzone w tej sprawie pod nadzorem prokuratora wyjaśni przyczyny i okoliczności tej tragedii.

Dzisiaj około 12.45 na DK 5C,doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że kierujący FORDEM 27-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego jechał w kierunku Gdańska. Z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwległy pas ruchu. Uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka TIR-a. Ciężarówka po zderzeniu przechyliła się i przebiła przez barierki wiaduktu. DAF spadł na jezdnię pod nim i stanął w ogniu. Kierowcy, przy pomocy świadka, udało się jednak opuścić pojazd, zanim całkowicie objął go ogień.

W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł kierujący osobowym autem. Jego 26-letnia pasażerka została ranna. Do szpitala zabrało ją Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Do szpitala został również przewieziony również 28-letni kierowca ciężarówki.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie pod nadzorem prokuratora wyjaśni okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker