Na sygnale

Działania „SMOG” „wyłapywały” pojazdy które emitowały nadmierną ilość spalin do atmosfery.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Na terenie Bydgoszczy oraz powiatu bydgoskiego prowadzone były wczoraj działania „SMOG”. Ich celem było eliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które emitowały nadmierną ilość spalin do atmosfery.  Zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych. W oparciu o ten artykuł  uchybienia najczęściej dotyczyły m. in. wycieków paliwa czy płynów eksploatacyjnych z pojazdu.
*

Wczoraj  bydgoscy policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „SMOG”. Działania te ukierunkowane były na kontrolę i wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, w szczególności tych, które charakteryzowała nadmierna emisja spalin do atmosfery.

-Funkcjonariusze kontrolowali stan techniczny aut, zwracając szczególną uwagę na prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego, co ma duży wpływ na zwiększoną emisję spalin oraz nadmierne zadymienie. Sprawdzali również uprawnienia do kierowania, dokumenty wymagane podczas kontroli drogowej, jak również stan trzeźwości kierowców – informuje podkom. Lidia Kowalska, Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy.

 

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker