Na sygnale

Wywołali awanturę w restauracji i znieważyli pokrzywdzonego na tle przynależności narodowej.

Chcieli jeszcze kupić alkohol. Ponieważ cała trójka była już dość pijana, właściciel lokalu zabronił sprzedaży im wysokoprocentowych trunków. W odwecie wywołali awanturę i zdemolowali lokal. Znieważyli też pokrzywdzonego na tle przynależności narodowej.  Ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem.

Dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z lokali gastronomicznych awanturują się klienci. Kiedy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że sprawcy już opuścili lokal. Jednak zanim to zrobili to znieważyli właściciela restauracji i wykrzykiwali w jego kierunku rasistowskie hasła. Jeden z awanturników  wybił też szybę w ladzie chłodniczej powodując 2500 zł strat.

Wyjaśniając całe zajście policjanci ustalili, że awanturnicy zamierzali kupić alkohol. A kiedy właściciel restauracji zabronił pracownicy go sprzedać, z uwagi na to, że klienci byli już dość pijany, ci zareagowali agresją. Cała trójka  w wieku(34l., 35l. i 36l. została zatrzymana i  trafiła do policyjnego aresztu. Wszyscy odpowiedzą za publiczne znieważenie właściciela restauracji z powodu jego przynależności narodowej. Najstarszy z nich dodatkowo usłyszał też zarzut zniszczenia lady chłodniczej. Zgodnie z obowiązującym prawem za znieważenie na tle przynależności narodowej grozi kara do 3 lat więzienia. Za zniszczenie mienia kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker