Na sygnale

Wywołali awanturę w restauracji i znieważyli pokrzywdzonego na tle przynależności narodowej.

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Chcieli jeszcze kupić alkohol. Ponieważ cała trójka była już dość pijana, właściciel lokalu zabronił sprzedaży im wysokoprocentowych trunków. W odwecie wywołali awanturę i zdemolowali lokal. Znieważyli też pokrzywdzonego na tle przynależności narodowej.  Ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem.

Dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z lokali gastronomicznych awanturują się klienci. Kiedy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że sprawcy już opuścili lokal. Jednak zanim to zrobili to znieważyli właściciela restauracji i wykrzykiwali w jego kierunku rasistowskie hasła. Jeden z awanturników  wybił też szybę w ladzie chłodniczej powodując 2500 zł strat.

Wyjaśniając całe zajście policjanci ustalili, że awanturnicy zamierzali kupić alkohol. A kiedy właściciel restauracji zabronił pracownicy go sprzedać, z uwagi na to, że klienci byli już dość pijany, ci zareagowali agresją. Cała trójka  w wieku(34l., 35l. i 36l. została zatrzymana i  trafiła do policyjnego aresztu. Wszyscy odpowiedzą za publiczne znieważenie właściciela restauracji z powodu jego przynależności narodowej. Najstarszy z nich dodatkowo usłyszał też zarzut zniszczenia lady chłodniczej. Zgodnie z obowiązującym prawem za znieważenie na tle przynależności narodowej grozi kara do 3 lat więzienia. Za zniszczenie mienia kara pozbawienia wolności nawet do lat 5 – informuje mł. asp. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker