Na sygnale

Okradał jubilerów. Precjoza warte były kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trafił za kraty

Kryminalni zatrzymali 21-latka, który w ciągu kilku dni okradł dwa sklepy jubilerskie. Mężczyzna prosił ekspedientki o pokazanie drogiej biżuterii, po czym uciekał ze sklepu. Jego łupem padły precjoza warte kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo w chwili zatrzymania miał przy sobie narkotyki. Jest recydywistą, więc grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

Kryminalni z toruńskiej komendy zatrzymali 21-latka który dokonał  dwóch zuchwałych kradzieże w sklepach jubilerskich. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło pod koniec sierpnia tego roku. Do jednego ze sklepów z biżuterią na starówce wszedł młody mężczyzna. Poprosił ekspedientkę o pokazanie kilku sztuk złotych łańcuszków. Kiedy pracownica położyła precjoza na ladzie, mężczyzna wziął je i uciekł.

Do kolejnego tego typu zdarzenia doszło na początku września w jednej z galerii handlowych. W tym przypadku sytuacja wyglądała podobnie. W sklepie z biżuterią mężczyzna poprosił o pokazanie kilku złotych łańcuszków pod pozorem ich przymierzenia. Kiedy dostał je do ręki, uciekł ze sklepu.

-Łączna suma strat wyrządzonych przez złodzieja wyniosła kilkadziesiąt tysięcy złotych.  Wnikliwa analiza nagrań z monitoringów pozwoliła na uzyskanie dokładnego wizerunku złodzieja.  Na jednym z nagrań kryminalni rozpoznali znanego im z wcześniejszych spraw

21-latka. Mężczyzna trafił za kraty. W chwili zatrzymania miał przy sobie woreczek z amfetaminą. 21-latek jest recydywistą. Był już wcześniej karany między innymi za rozboje. Grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia-informuje mł. asp. Wojciech Chrostowski
Zespół Komunikacji Społecznej KMP Toruń.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker