Na sygnale

Odpowiedzą za włamanie do kryptowalutowego bankomatu

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policja otrzymała zgłoszenie o włamaniu do kryptowalutowego bankomatu. Na ulicę Grunwaldzką natychmiast zostali skierowani policjanci.  Sprawcy uszkodzili między innymi drzwi wejściowe do obiektu, obudowę bankomatu, a także elektroniczny wyświetlacz. Z wnętrza urządzenia zabrali kasetkę z pieniędzmi. Śledczy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.  

Kilka godzin później dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o podejrzanie zachowujących się osobach w innym obiekcie z kryptowalutowym urządzeniem. Wszystko wskazywało na to, że są to te same osoby odpowiedzialne za włamanie na ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce natychmiast pojechał patrol kryminalnych.

Policjanci zatrzymali winnym  lokalu dwóch mężczyzn i kobietę.  Osoby nie zdążyły okraść urządzenia. W samochodzie, którym przyjechali znajdował się łom. Zatrzymani posiadali też gotówkę pochodzącą najprawdopodobniej z poprzedniej kradzieży. 29-latka oraz 28 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. Śledczy  na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży z włamaniem. 28-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Co więcej, przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Teraz może mu grozić surowsza kara – informuje kom. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker