Na sygnale

Pijany 44-latek wiózł VW transporterem trójkę dzieci bez pasów!

Policjanci ze Świecia zatrzymali pijanego mężczyznę, którzy wiózł bez pasów trójkę dzieci. Tłumaczył, że jedzie znad jeziora. Kierujący miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Wczoraj  tuż przez 20.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego komendy w Świeciu, w trakcie patrolu gminy Lniano (pow. świecki), zauważyli przejeżdżający pojazd VW Transporter. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, ponieważ zauważyli, że dzieci siedzące w nim są nieprawidłowo przewożone. Okazało się, że 44-letni mężczyzna miał blisko 1,7 promila alkoholu w organizmie.

– Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. Dzisiaj  usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co może trafić do więzienia nawet na dwa lata – informuje sierż. szt. Joanna Tarkowska, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker