Aktualności

Miasto Bydgoszcz sprzedaje działki budowlane w Fordonie. Wiemy, gdzie i za ile

Zamieszkaj w Fordonie. Urząd Miasta sprzedaje działki budowlane. Znamy lokalizację i ceny wywoławcze

Miasto wystawia kolejne nieruchomości na sprzedaż. Tym razem szykuje pod młotek dwie działki budowlane, obie położone przy ul. Targowisko w Starym Fordonie. Ta ulica ostatnio zyskała na wyglądzie. W 2022 roku jej nawierzchnia została pobudowana, a na początku tego roku mieszkańcy okolicy dowiedzieli się, że na ich ulicy powstanie także minitężnia.

Działki przy ul. Targowisko, które sprzedaje miasto, to niewielkie parcele. Ta o numerze 97/4 (obręb 343) liczy 598 metrów kwadratowych, natomiast druga (nr 97/3) ma 242 metry. Nowi właściciele będą mogli postawić domy jednorodzinne, w zabudowie bliźniaczej, a nawet – jeśli takie się zmieszczą – szeregowe. Działki zostaną wystawione na sprzedaż w drodze przetargu ustnego nieograniczonego. Cena wywoławcza tej większej wynosi, już z udziałem w drodze wewnętrznej, 218 tys. zł. Cena mniejszej działki to minimum 98 tys. zł (także już z udziałem w drodze wewnętrznej). To stawki netto, co oznacza, że zostanie doliczony VAT. Ratusz jeszcze nie wskazuje terminu przetargu. Na razie opublikował o nim informację.

Będą ponadto sprzedane działki budowlane przy ul. Geodetów (okolica dawnej pętli autobusowej) w rejonie Zofina, Osiedla Niepodległości i Łoskonia. Jedna działka nosi nr 1/85 (obręb 426) i ma 538 m kw., a cena wywoławcza netto, podana przez miasto, to 190 tys. zł. Drugi grunt (nr 1/86) mierzy 587 m kw., a przetarg zacznie się od kwoty 207 tys. zł. W obu wypadkach dojdzie VAT.

Przypomnijmy: miasto sprzedaje również działki budowlane przy ul. Sielskiej w Starym Fordonie, niedaleko Szkoły Podstawowej nr 27 i lasku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker