Aktualności

Irex-Trans zjeżdża z drogi. Od 1 stycznia 2023 ruszy Mobilis. Będzie kursował na linii 69

Mobilis wraca na bydgoskie drogi. Od 2023 roku będzie obsługiwał m.in. linię autobusową 69 do i z Fordonu.

– Stare, ale nie jare – tak najkrótszymi słowami bydgoszczanie często opisywali autobusy, którymi pasażerów woziła firma Irex-Trans. A woziła ich przez kilka lat, bo od 2014 do teraz, w tym autobusem nr 69, a to najdłuższa linia autobusowa w Bydgoszczy – z Fordonu na Błonie. Irex-Trans był też chwalony: ratował niezmotoryzowanych bydgoszczan na początku wakacji 2022. To wówczas, gdy kierowcy MZK strajkowali i nie wyjechali w trasy. Główne linie były obsługiwane właśnie przez „Ireksa”.

Dni Irex-Trans w Bydgoszczy są jednak policzone. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy podpisał już umowę z nowym przewoźnikiem, firmą Mobilis. Ta została wyłoniona w przetargu, a zacznie działać w naszym mieście od 1 stycznia 2023 roku. To będzie jej powrót na nasz teren, ponieważ współpracowała z Bydgoszczą w tym zakresie już w latach 2008-2014. Tym razem będzie dysponować 45 autobusami (plus rezerwowymi). Dłuższe autobusy, czyli tzw. przegubowce, będą zabierały minimum 135 pasażerów, a krótsze – przynajmniej 90. Zmiana przewoźnika ma być dla podróżujących nieodczuwalna – no chyba, że poprawi się ich komfort.

Przypomnijmy: Mobilis przejmie po Irex-Trans 11 linii autobusowych, to te o numerach: 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 73, 76 i 85 oraz wspomnianą 69.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker