Aktualności

Mobilne Centrum Monitoringu w akcji

Bydgoscy policjanci często wykorzystują Mobilne Centrum Monitoringu które pomaga im w ujawnianiu popełnianych wykroczeń przez pieszych jak i kierujących. Ostatnio w ten sposób mundurowi „rozliczali” kierowców, którzy łamali obowiązujące przepisy na skrzyżowaniu dróg.

Bydgoscy policjanci codziennie zmagają się z kierowcami łamiącymi obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W tym celu pomaga im też Mobilne Centrum Monitoringu. Nagrania z jego kamer ułatwiają mundurowym identyfikację sprawców wykroczeń. Takie działania przeprowadzono wczoraj w godzinach porannych. Kamery  Mobilnego Centrum Monitoringu  z pewnej odległości obserwowały kierujących.

Obsługa monitoringu zwracała uwagę na tych, dla których najwidoczniej znaki nie mają znaczenia. Informacja o wykroczeniu natychmiast przekazywana była patrolowi z bydgoskiej prewencji stojącemu kilkaset metrów dalej. Mundurowi Zatrzymywali wskazany  przez MCM pojazd i wyciągali  konsekwencje wobec niezdyscyplinowanego kierowcy. W trakcie tych działań policjanci nałożyli na kierowców 3 mandaty karne, a w 4 przypadkach zastosowali pouczenia. W jednym przypadku zatrzymali dowód rejestracyjny – informuje Przemysław Słomski z KW Policji w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker