Aktualności

Wybiegi dla psów takie z prawdziwego zdarzenia w Fordonie. Potrzebne czy nie?

Wybiegi dla psów w Fordonie. Są w planach. Tak przedstawiają się typy naszych mieszkańców.

Pomysły dotyczące powstania wybiegów dla psów, takich z prawdziwego zdarzenia, pojawiają się w Fordonie od lat. Typowane są lokalizacje i w nowszej, i starszej części dzielnicy. Mówi się m.in. o niezagospodarowanym terenie w rejonie lasku za marketem Stokrotka i w pobliżu pętli tramwajowej na osiedlu Niepodległości, w okolicy ul. Bortnowskiego i Piłsudskiego. Następny wybieg miałby powstać pomiędzy Galerią Fordon a sklepem Action – tam, gdzie dzisiaj istnieje dziki parking, z którego korzystają bydgoszczanie, robiący np. zakupy na fordońskich targowiskach. Kolejne miejsce, zdaniem fordoniaków, czeka na Przylesiu, na początku ul. Twardzickiego, w okolicy lasku i kompleksu blaszanych garaży. O Starym Fordonie również się wspomina: posiadacze psów wskazują rejon nabrzeża Wisły, ale musiałby być wydzielony od miejsca rekreacyjnego, dostępnego dla osób tutaj spacerujących.

Właścicielom czworonogów podoba się idea zorganizowania specjalnych stref dla zwierząt. – Pies nie tylko musi wyjść za potrzebą, ale też po to, żeby się wybiegać, wyszaleć – przekonują. – Nie wolno luzem puszczać psa. Nie każdy pan jest fizycznie w stanie pobiegać ze swoim pupilem. Przydałyby się więc wybiegi dla psów. To nie są kosztochłonne pomysły, pewnie jakieś 7000-8000 złotych wystarczyłoby na zakup siatki i palików, a robotę można wykonać w czynie społecznym. Wystarczy przecież postawić ogrodzenie. To nie jest skomplikowana filozofia.

Przeciwnicy potencjalnych inwestycji grzmią: – Wszystkie fordońskie osiedla przypominają jeden wielki wybieg dla psów, bo ludzie wychodzą z tymi psami na spacery, ale nie sprzątają po nich. Niech najpierw pseudoodpowiedzialni zaczną dbać o porządek. Jak się nauczą czystości, to potem warto zastanowić się nad powstaniem wybiegów dla psów.

Co Państwo sądzą o wybiegach dla psów: powinny pojawić się w Fordonie czy nie? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker