Aktualności

Rewitalizacja Parku Milenijnego w Starym Fordonie w ramach BBO

Doposażenie parku milenijnego to kolejna inwestycja wybrana przez mieszkańców w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski, która realizowana będzie na terenie Starego Fordonu. Zamawiamy dokumentację, która pozwoli rozpocząć prace nad przebudową alejek, ich oświetleniem oraz ustawienie nowych elementów małej architektury.

Park Milenijny jest położony w starym Fordonie, pomiędzy ulicą Fordońską i Nad Wisłą – biegnącą w kierunku awaryjnej przeprawy promowej pod mostem Fordońskim. Zajmuje obszar około 15 hektarów. W jego centralnej części znajduje się duży zbiornik wodny. To  pozostałość po wyrobisku gliny na potrzeby dawnej cegielni. W ocenie mieszkańców warto zrealizować w tej części Starego Fordonu kolejny pakiet prac związanych z lepszym wykorzystaniem terenu na cele rekreacyjne. W czasie głosowania pomysł wsparło ponad 180 mieszkańców. Na jego realizację miasto zabezpieczyło prawie 260 tysięcy złotych.

Wstępnie planowane utwardzenie głównej alei łączącej ul. Fordońską z ul. Nad Wisłą, jej oświetlenie, uregulowanie przedeptów, ustawienie  ławek, tablic informacyjnych. Zachowane mają być naturalne nawierzchnie a ingerencja w istniejący drzewostan ograniczona do niezbędnego minimum. Metalowa konstrukcja z nazwą parku ma stanąć przy wejściu na jego teren. Dokładny zakres zmian określi zlecana obecnie koncepcja  funkcjonalno-przestrzenna. W oparciu o ten dokument możliwe będzie zlecanie w przyszłości kolejnych etapów prac. Koncepcja ma być gotowa w ciągu około 4 miesięcy od podpisania umowy. Następnie zlecone zostaną prace projektowo-budowlane oraz agrotechniczne.

  •  

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker