Aktualności

W Strzyżawie działa prywatne muzeum dawnej broni, osobliwości i powozów.

Właścicielami i kustoszami tej rewelacyjnej placówki oświatowej są Renata i Andrzej Dulcet. Muzeum znajduje się w Strzyżawie pod Bydgoszczą.

Można podziwiać to, że jeden człowiek posiadający ogromną pasję zbieractwa,  potrafił zgromadzić tak wspaniałe zbiory. Muzeum znajduje się na posesji właścicieli w osobnym budynku. Jest udostępnione szerszej publiczności. Państwo Dulcet zapraszają zwiedzających w dni robocze. Aby móc obejrzeć zbiory warte podziwu, należy umówić się telefonicznie z właścicielem i kustoszem (604 558 074). Muzeum mieści się  200 metrów za stacją paliw w Strzyżawie.

 Pasjonat od ponad 60 lat kolekcjonuje powozy, sanie, karety oraz dawną broń białą i palną. Uzupełnieniem ekspozycji na miarę profesjonalnych placówek są obrazy, rzeźby, instrumenty muzyczne oraz meble pamiętające czasy świetności Polski.  Prawdziwą wisienką na torcie jest samochód Moris Oxford z roku 1959. Auto będące w idealnym stanie technicznym zostało  wyprodukowane na specjalne zamówienie przez angielską fabrykę British Motor Corporation. Jego użytkownikiem przez wiele lat był premier PRL, Piotr Jaroszewicz.

Szczególnie interesuje mnie okres wojen napoleońskich oraz  czasy Królestwa Polskiego i Księstwa Warszawskiego. Szczególnie bliskie mojemu sercu są wszystkie pamiątki związane z pałacami w pobliskim Ostromecku – mówi z pasją Andrzej Dulcet.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker