Aktualności

Matura za więziennym murem

Dziś rusza maturalny maraton. Uczniowie od godziny 9:00 piszą test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Podczas egzaminów trzeba przestrzegać wytycznych sanitarnych opracowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego. Reżim sanitarny obowiązuje również za więziennym murem, gdzie maturę zdają osadzeni.

W jednostkach penitencjarnych okręgu bydgoskiego do egzaminu dojrzałości przystępuje w tym roku 9 maturzystów. Czterech w Zakładzie Karnym we Włocławku, jeden w Zakładzie Karnym w Potulicach oraz czterech w Zakładzie Karnym w Koronowie. Osadzeni zmierzą się z egzaminami z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz historii, geografii, biologii i fizyki.

-Nauczanie osób pozbawionych wolności, w formach szkolnych, prowadzone jest w Centrach Kształcenia Ustawicznego istniejących w ZK w Potulicach wraz z filią w ZK w Koronowie, ZK we Włocławku i ZK Nr 1 w Grudziądzu (jedyna w kraju szkoła dla skazanych kobiet). Osadzeni mają możliwość kontynuowania nauki w szkołach podstawowych, na zawodowych kursach kwalifikacyjnych oraz w liceach ogólnokształcących – informuje por. Agnieszka Wollmann, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Bydgoszczy.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker