Aktualności

Trwa rewitalizacja 7 ważnych budynków położonych w Starym Fordonie

Charakterystyczny dom przy ul. Sikorskiego 2 sąsiaduje z zakładem karnym. Pochodzi z 1920 roku. Budynek liczy 3 kondygnacje nadziemne i jest podpiwniczony. Znajduje się nim 10 mieszkań.

Środkowa część budynku jest zaakcentowana ryzalitem, w który wkomponowano skromne przedproże. Od strony podwórza, na wysokości piętra, umieszczone są balkony. Elewacja jest pozbawiona detali dekoracyjnych. W trakcie prac zachowana została beżowa kolorystyka. Zakres prac objął m.in. docieplenie ścian, wykonanie izolacji, podłączenie budynku do kanalizacji deszczowej, remont instalacji elektrycznej oraz odnowienie wszystkich elewacji. Poza tym uwzględnia rewitalizację części podwórka, z charakterystycznym świerkiem rosnącym przy budynku.

W Starym Fordonie znajduje się wiele wartościowych budynków wpisanych do rejestru zabytków. Zależy nam nie tylko na poprawie ich estetyki, ale również na podniesieniu standardu lokali mieszkalnych i usługowych. Dlatego wcześniej przygotowane zostały kompleksowe projekty związane z termomodernizacją budynków oraz przebudową lub budową nowych instalacji. Łącznie prace prowadzone będą przy 7 nieruchomościach:

Bydgoskiej 23
Bydgoskiej 26
Bydgoskiej 29
Bydgoskiej 42
Kapeluszników 2
Sikorskiego 2
Rynek 3

Realizacja tego projektu oznacza, że w tej części miasta powstanie 37 mieszkań, 6 lokali użytkowych, estetyczne podwórka i zlikwidowane zostaną stare piece na węgiel. Inwestycja ujęta w Gminnym Programie Rewitalizacji pochłonie niemal 9 mln zł i zakończy się w tym roku.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker