Aktualności

Koronawirus. Msza święta online z bazyliki MBKM w Bydgoszczy.

Przypominamy, że transmisję mszy świętej z parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników obejrzysz online.

Epidemia koronawirusa ma coraz większy wpływ na każdy aspekt naszego życia. Episkopat Polski nie zdecydował się dotąd na zamknięcie kościołów, ale ze względów epidemiologicznych również obecność w świątyni może stwarzać niebezpieczeństwo zakażenia, zwłaszcza dla osób starszych. Rozwiązaniem jest uczestniczenie w niedzielnej liturgii za pośrednictwem mediów. Gdzie oglądać transmisje na żywo z Mszy św.?

Obejrzyj transmisję online z fordońskiej parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Msze św.
w niedziele i święta:
700;830;1000;1130;1300; 1700*;1830 ;2000
Msze św.
w dni powszednie:
700;830;1700***; 1830
 

W związku z epidemią koronawirusa, biskup bydgoski Jan Tyrawa udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we mszy św. do 29 marca osobom w podeszłym wieku; osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura itp.) i dzieciom oraz młodzieży szkolnej i dorosłym, którzy sprawują nad nimi opiekę oraz wszystkim, który czują obawę przed zarażeniem.

– Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą kościoła za pośrednictwem transmisji internetowej – mówi proboszcz Parafii Matki Boskiej Królowej Męczenników, ksiądz Jan Andrzejczak.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także
Close
Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker