Aktualności

Hala Targowa będzie pełnić po rewitalizacji przede wszystkim funkcje gastronomiczno-handlowe

Aranżacją Hali po remoncie zajmie się operator, który zostanie wyłoniony w drodze konkursu. W hali będzie mogła też pojawić się antresola. Prace konserwatorskie potrwają około roku.

 – To kolejny krok w drodze do przywrócenia świetności salonowi miasta – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. –  Jest on coraz częściej odwiedzany przez turystów i bydgoszczan spędzających tu swój wolny czas.  Ten pozytywny trend na pewno wzmocni elegancki Stary Rynek, atrakcyjne przestrzenie w Młynach Rothera i jeszcze więcej wydarzeń kulturalnych w odbudowanym Teatrze Kameralnym. Nie mam wątpliwości, że w takim sąsiedztwie odrestaurowany zabytek wynajmowany na preferencyjnych warunkach wzbudzi duże zainteresowanie przedsiębiorców, którzy przygotują ciekawą ofertę.
 

Zakres prac konserwatorskich jest rozległy. Obejmuje między innymi remont dachu. Wymiany wymaga część dachówek, blach, rynien, szyb w świetlikach. Zaplanowano wymianę części więźby w budynku biurowo-handlowym. Sporo prac planowanych jest przy ceglanych murach – konieczna jest naprawa pęknięć, wymiana uszkodzonych cegieł, wymiana spoin, remont gzymsów i profili. Mury mają być też lepiej zabezpieczone przed chłonięciem wilgoci. Cegły zostaną oczyszczone. Prace będą prowadzone również przy izolacji ścian piwnic. Odnowione zostaną tynki, które uległy zawilgoceniu. Większość boksów o konstrukcji drewnianej z elementami stalowymi w centralnej części hali zostanie rozebrana, tworząc miejsce pod nowe funkcje. Wszystkie prace będą prowadzone pod nadzorem konserwatora zabytków.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker