Aktualności

Zatrzyamano handlarzy tytoniem

Ponad 130 kilograma „lewego” tytoniu zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do sprawy zatrzymano na ulicy Wyzwolenia dwóch mężczyzn w wieku 43 i 70 lat.

Bydgoscy policjanci zatrzymali  przy ulicy Wyzwolenia dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie nielegalnego tytoniu. Na podstawie zgromadzonych informacji weszli na teren jednego z budynków mieszkalnych. Tam zauważyli mężczyznę, który wnosił do pomieszczenia gospodarczego foliowy worek. Funkcjonariusze udali się za nim, gdzie w pomieszczeniu ujawnili siedem worków z zawartością tytoniu.

Część tego towaru została już popakowana w worki strunowe po pół kilograma. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 130 kilograma tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy został zatrzymany 70 i 43-latek. Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut związany z naruszeniem przepisu z kodeksu karno – skarbowego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzn naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 93 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker