Aktualności

Zatrzyamano handlarzy tytoniem

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Ponad 130 kilograma „lewego” tytoniu zabezpieczyli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Do sprawy zatrzymano na ulicy Wyzwolenia dwóch mężczyzn w wieku 43 i 70 lat.

Bydgoscy policjanci zatrzymali  przy ulicy Wyzwolenia dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie nielegalnego tytoniu. Na podstawie zgromadzonych informacji weszli na teren jednego z budynków mieszkalnych. Tam zauważyli mężczyznę, który wnosił do pomieszczenia gospodarczego foliowy worek. Funkcjonariusze udali się za nim, gdzie w pomieszczeniu ujawnili siedem worków z zawartością tytoniu.

Część tego towaru została już popakowana w worki strunowe po pół kilograma. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 130 kilograma tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do sprawy został zatrzymany 70 i 43-latek. Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut związany z naruszeniem przepisu z kodeksu karno – skarbowego. Policjanci wstępnie oszacowali, że działanie mężczyzn naraziło Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 93 tysięcy złotych – informuje mł. asp. Przemysław Słomski, Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker