Aktualności

Na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej, Orląt Lwowskich i Lawinowej już działa sygnalizacja

Czekamy na opinię czytelników w sprawie nowej sygnalizacji

W czwartek, 10 października,drogowcy uruchomią sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ulic Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej. Zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo kierowców wyjeżdżających z podporządkowanych ulic oraz pieszych przekraczających jezdnie. Koszt inwestycji to 525 tysięcy złotych.

 Sygnalizację świetlną zamontowano na wszystkich wlotach skrzyżowania Pelplińskiej, Orląt Lwowskich oraz Lawinowej.  Skorygowane zostało też oznakowanie poziome.

Warto podkreślić, że na ul. Pelplińskiej w tym roku doświetlimy też  łącznie 4 przejścia dla pieszych. Wykorzystamy do tego nowoczesny system oświetlenia wertykalnego. Przejścia  wyposażymy w zestaw specjalistycznych lamp dobieranych indywidualnie dla konkretnej lokalizacji. W ten sposób samo przejście oraz strefa oczekiwania pieszego są doświetlone równomiernie w taki sposób, że pieszy dla nadjeżdżającego kierowcy jest zawsze przedstawiany jako jasny element na ciemniejszym tle.

W pierwszej kolejności zleciliśmy prace na 3 przejściach, które zgłosili mieszkańcy w trakcie ostatniej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • ul. Pelplińska / ul. Derdowskiego (południowe przejście dla pieszych)
  • ul. Pelplińska / ul. Jarużyńska
  • ul. Pelplińska / ul. Galla Anonima

Prace budowlane pochłonęły około 150 tysięcy złotych.

W wakacje ZDMiKP wybraliśmy też wykonawcę kolejnego pakietu zadań realizowanych w całym mieście. Wśród nich jest też kolejne przejście na ul. Pelplińskiej przy skrzyżowaniu z ulicą Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tym miejscu nowoczesne oświetlenie zainstalujemy jeszcze tej jesieni.  

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker