Aktualności

Bydgoskie ZOO zaprasza Bydgoszczan na obchody 40-lecie istnienia.

W piątek 20 lipca w Akwarium Terrarium o godzinie 18:30 odbędzie się wyjątkowe spotkanie. O zwierzętach opowiadał będzie dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor warszawskiego zoo, ornitolog, a z wykształcenia lekarz weterynarii. Tematem spotkania będą „Tajemnice ptaków”.

W niedzielę (22 lipca) na terenie zoo odbędzie się festyn. Rozpocznie się on o godzinie 12:00, a pierwsi uczestnicy będą mieli rzadką okazję obejrzeć zaplecze Akwarium Terrarium, które kryje w sobie ciekawe zakamarki. Ponadto pracownicy zoo opowiedzą o pracy ze zwierzętami i zdradzą tajemnice na temat niektórych zwierząt zamieszkujących bydgoskie zoo. W programie przewidziane są także występy artystyczne.

W środę (25 lipca) każdy kto będzie miał ochotę zobaczyć co porabiają zwierzęta o poranku, gdy brama dla zwiedzających jest jeszcze zamknięta, będzie mógł wybrać się na poranny obchód po zoo. Obchód rozpoczyna się o godzinie 6:00 rano.

W piątek (27 lipca) odbędzie się wieczór poetycki ze znanym bydgoskim poetą, dziennikarzem i satyrykiem, Zdzisławem Prussem. Początek o godzinie 18.30 w pawilonie Akwarium Terrarium.

Od godziny 16:00 odbędą się specjalne pokazy karmienia zwierząt. Będzie można zobaczyć jak i czym karmi się m. in. niedźwiedzie, żubry czy wydry.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker