Aktualności

Uroczyste przekazanie „Autochodzika” dla komisariatu w Fordonie Powrót

Na terenie Urzędu Gminy w Dąbrowie Chełmińskiej odbyło się uroczyste przekazanie Zestawu „Autochodzik” dla Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon. Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska Radosław Ciechacki przekazał go na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy inspektora Witolda Markiewicza oraz komendanta komisariatu w Fordonie komisarza Tomasza Sury.
 

Został on zakupiony dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz samorządowych Gminy Dąbrowa Chełmińska. Całkowity jego koszt to około 5 tysięcy złotych i w całości został on sfinansowany ze środków samorządowych.

Poprawa bezpieczeństwa młodych uczestników ruchu drogowego jest istotnym elementem działań na rzecz zapobiegania wypadkom drogowym. Dzięki zakupionemu „Autochodzikowi”, będzie możliwa realizacja działań profilaktycznych z najmłodszymi w ciekawy i interesujący ich sposób. Nauka poprzez zabawę, to najlepszy sposób na przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się na drodze.

„Autochodzik” wkrótce, jak tylko sytuacja pandemiczna na to pozwoli, weźmie udział w spotkaniach z najmłodszymi niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego.

Autor: asp. Monika Złotowska/ KP Bydgoszcz- Fordon

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker