Aktualności

Uwaga! Jutro mieszkańcy Siernieczka zablokują ul. Fordońską na przejściu kolo ul. Kaplicznej w godz. 16.00-17.00

TYLKO Marszałek Województwa może zmienić decyzję lokalizacji REMONDISU

Kliknij, aby polubić InfoFordon.pl na Facebooku
Kliknij, aby polubić czytany artykuł na Facebooku

Protest mieszkańców Siernieczka powiązany z blokadą ul. Fordońskiej, na przejściu dla pieszych koło ul. Kaplicznej,  został zaplanowany na środę , 9 października w godz. 16.00-17.00 W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu na ul. Fordońskiej spowodowanymi protestem mieszkańców, ZDMiKP zachęca wszystkich mieszkańców podróżujących ul. Fordońską do  korzystania z tramwajów lub alternatywnych dróg prowadzących do Fordonu i z Fordonu do Centrum miasta.

 Mieszkańcy Siernieczka, którzy borykają się z nieprzyjemnym zapachem ze składowiska firmy Remondis zaplanowali na środę 9 października protest.  Zablokują ul. Fordońską w godzinach szczytu tj. 16-17.  Mieszkańców, którzy tego dnia będą poruszać się ul. Fordońską zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej – linie tramwajowe 3,5,7,10 lub kierowania się pojazdami przez ul. Przemysłową lub Inwalidów.  


Najważniejsze informacje w sprawie składowiska Remondis

Remondis, który składuje odpady w Bydgoszczy przy ul. Inwalidów działa na podstawie pozwolenia wydanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Miasto Bydgoszcz nie ma uprawnień do cofnięcia zgody na działalność firmie Remondis. Zgodnie z prawem może to zrobić TYLKO Marszałek Województwa, który wydał taką decyzję.  Została ona cofnięta do ponownego rozpatrzenia przez Ministerstwo Środowiska.

Mimo braku możliwości prawnych, Prezydent doprowadził do spotkania mieszkańców z przedstawicielem Marszałka i spółki Remondis, by znaleźć najbardziej korzystne dla mieszkańców rozwiązanie problemu nieprzyjemnego zapachu. Mieszkańcom Siernieczka zaoferowaliśmy też bezpłatną pomoc prawną.

Komentarze

Tagi

Powiązane artykuły

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker