Aktualności

Uwaga! Jutro mieszkańcy Siernieczka zablokują ul. Fordońską na przejściu kolo ul. Kaplicznej w godz. 16.00-17.00

TYLKO Marszałek Województwa może zmienić decyzję lokalizacji REMONDISU

Protest mieszkańców Siernieczka powiązany z blokadą ul. Fordońskiej, na przejściu dla pieszych koło ul. Kaplicznej,  został zaplanowany na środę , 9 października w godz. 16.00-17.00 W związku z możliwymi utrudnieniami w ruchu na ul. Fordońskiej spowodowanymi protestem mieszkańców, ZDMiKP zachęca wszystkich mieszkańców podróżujących ul. Fordońską do  korzystania z tramwajów lub alternatywnych dróg prowadzących do Fordonu i z Fordonu do Centrum miasta.

 Mieszkańcy Siernieczka, którzy borykają się z nieprzyjemnym zapachem ze składowiska firmy Remondis zaplanowali na środę 9 października protest.  Zablokują ul. Fordońską w godzinach szczytu tj. 16-17.  Mieszkańców, którzy tego dnia będą poruszać się ul. Fordońską zachęcamy do skorzystania z komunikacji miejskiej – linie tramwajowe 3,5,7,10 lub kierowania się pojazdami przez ul. Przemysłową lub Inwalidów.  


Najważniejsze informacje w sprawie składowiska Remondis

Remondis, który składuje odpady w Bydgoszczy przy ul. Inwalidów działa na podstawie pozwolenia wydanego przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Miasto Bydgoszcz nie ma uprawnień do cofnięcia zgody na działalność firmie Remondis. Zgodnie z prawem może to zrobić TYLKO Marszałek Województwa, który wydał taką decyzję.  Została ona cofnięta do ponownego rozpatrzenia przez Ministerstwo Środowiska.

Mimo braku możliwości prawnych, Prezydent doprowadził do spotkania mieszkańców z przedstawicielem Marszałka i spółki Remondis, by znaleźć najbardziej korzystne dla mieszkańców rozwiązanie problemu nieprzyjemnego zapachu. Mieszkańcom Siernieczka zaoferowaliśmy też bezpłatną pomoc prawną.

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker