Aktualności

Stary Fordon. Po ulicy Bydgoskiej nadszedł czas na rewitalizację kamienic

W tym tygodniu rozpoczął się remont chodników na styku ul. Bydgoskiej z rondem S. Buxakowskiego. Do realizacji przygotowywane są również kolejne zadania związane z rewitalizacją Starego Fordonu. Kompletowana jest m.in. dokumentacja i pozwolenia niezbędne do ogłoszenia przetargu na przebudowę ulic i terenów rekreacyjnych znajdujących się nad Wisłą oraz nabrzeża.

Wśród remontowanych budynków jest m.in. kamienica stojąca przy ul. Rynek 3. Pochodzi ona z początku XX wieku. W ubiegłym tygodniu otwarta dla ruchu została natomiast zrewitalizowana ulica Bydgoska. Przebudowa ulicy kosztowała ponad 6 mln złotych. Wszystkie rozwiązania zostały skonsultowane z przedstawicielami mieszkańców. W zakres prac wchodziła między innymi przebudowa uzbrojenia podziemnego, wykonanie nowej jezdni, chodników, elementów poprawiających bezpieczeństwo pieszych, ustawienie elementów małej architektury i przebudowa oświetlenia i odwodnienia.

W rejonie przebudowanej ulicy znajduje się wiele wartościowych budynków wpisanych do rejestru zabytków. Zależy nam nie tylko na poprawie ich estetyki, ale również na podniesieniu standardu lokali mieszkalnych i usługowych. Dlatego wcześniej przygotowane zostały kompleksowe projekty związane z termomodernizacją budynków oraz przebudową lub budową nowych instalacji. Łącznie prace prowadzone będą przy 7 nieruchomościach:

  • Bydgoskiej 23
  • Bydgoskiej 26
  • Bydgoskiej 29
  • Bydgoskiej 42
  • Kapeluszników 2
  • Sikorskiego 2
  • Rynek 3

Część prac związanych m.in. z izolacją fundamentów oraz budową przyłączy w budynkach przy ul. Bydgoskiej skoordynowaliśmy z pracami drogowymi i zostały już zrealizowane. Obecnie trwa przetarg związany kompleksową termomodernizacją tych obiektów.

 

 

Komentarze

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker